Синельниківський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад"

Виховна робота

У навчальному закладі створена та активно впроваджується система виховної роботи, спрямована на виховання свідомого громадянина України, творчої,  інтелектуально, духовно, фізично досконалої, здорової, соціально-активної особистості. Вирішення завдань виховної роботи здійснюється за напрямами, які становлять цілісну систему: вивчення та формування індивідуальних особливостей учнів; заходи з охорони здоров’я учнів; робота з батьками; активізація навчальної діяльності учнів; ціннісне ставлення особистості до себе, сім’ї, родини, людей, праці, природи, мистецтва, суспільства та держави.

ТЕМА ВИХОВНОЇ РОБОТИ НВК:

"СТВОРЕННЯ  УМОВ ДЛЯ РОЗВИТКУ ТА СТАНОВЛЕННЯ СВІДОМОГО ГРОМАДЯНИНА, ДУХОВНО І ФІЗИЧНО ДОСКОНАЛОЇ, ЗДОРОВОЇ, СОЦІАЛЬНО АКТИВНОЇ, ТВОРЧОЇ ОСОБИСТОСТІ".

Виховна діяльність здійснюється у відповідності до ключових напрямів, які становлять цілісну систему:
-          виховання патріотизму;
-          громадянське виховання;
-          превентивне виховання;
-          активізація навчальної діяльності учнів;
-          заходи з охорони здоров’я учнів;
-          вивчення та формування індивідуальних особливостей учнів;
-          робота з батьками;
-          ціннісне ставлення до особистості, до себе;
-          ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей;
-          ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;
-          ціннісне ставлення до праці;
-          ціннісне ставлення до природи;
-          ціннісне ставлення до культури і мистецтва;
-          ціннісне ставлення до суспільства та держави.

ОРГАНІЗАЦІЯ ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ В НВК

Серед основних завдань - національно-патріотичне виховання на засадах загальнолюдських, полікультурних, громадянських цінностей, забезпечення фізичного, морально-духовного, культурного розвитку дитини, формування соціально зрілої творчої особистості, громадянина України і світу, підготовка учнів до свідомого вибору сфери життєдіяльності та підвищення відповідальності сім'ї за освіту і виховання дітей.

Головна мета виховної роботи, над якою працює весь педагогічний колектив закладу – формування громадянина – патріота України, виховання високоосвіченої, соціально активної, національно свідомої особистості, конкурентноспроможної в умовах сьогодення, яка наділена глибокою громадянською відповідальністю, високими духовними цінностями, сімейними і патріотичними почуттями, є носієм кращих досягнень національної та світової культури, здатної до самоосвіти, самовдосконалення та самореалізації.

Реалізація завдань виховної роботи здійснюється на основі річного плану виховної роботи, планів виховної роботи класних керівників, вихователів дошкільних груп, соціального педагога, психолога, вихователя ГПД, керівників гуртків за інтересами, учнівського самоврядування - Ради старшокласників, дитячої організації «Промінь». Управління та реалізація завдань виховної роботи впроваджуються заступником директора з навчально-виховної роботи Матвєєвою О.В. та педагогом-організатором Мороз Т.К. на основі триєдиної угоди педагогічного, учнівського та батьківського колективів.

Ефективній виховній роботі закладу, всебічному розвитку особистості кожної дитини та її соціалізації сприяє співпраця педагогічного колективу з державними установами, батьками учнів та вихованців, громадськими, культурно-освітніми організаціями, правоохоронними органами, шефськими організаціями, позашкільними установами, іншими навчальними закладами.

Відповідно до нової програми дослідно-експериментальної роботи НВК «Інтегрування змісту випереджаючої освіти

для сталого розвитку у навчально-виховний процес», вирішуються наступні завдання виховної роботи:

-          використання інтерактивних форм виховної роботи, інформаційно-комп’ютерних технологій, як складової компетентнісно-орієнтованого підходу до виховання;

-          збереження і продовження української культурно-історичної спадщини;

-          формування морально-духовної життєво-компетентної особистості, яка успішно самореалізується в соціумі як громадянин, сім'янин, фахівець;

-          удосконалення форм і методів профілактичної роботи щодо попередження негативних соціальних проявів;

-          удосконалення форм і методів роботи щодо формування основ культури;

-          спілкування та побудови міжособистісних стосунків;

-          гармонійний всебічний розвиток дитини, підготовка її до життя в сучасних соціальних умовах;

-          забезпечення творчого співробітництва педагогічного колективу,

учнів та батьків як умови формування та розвитку особистості учня.

Пріоритетний напрямок виховної діяльності у закладі - громадянське виховання, складовими якого є: національно-патріотичне, екологічне, правове, трудове, моральне, естетичне, фізичне, профорієнтаційне, художньо-естетичне,  родинно-сімейне. Постійно впроваджуються нестандартні форми роботи з використанням інтерактивних технологій.

Ефективною є проектна діяльність НВК: розроблені та  впроваджуються виховні проекти: «Твори добро», «Добро починається з тебе», «Ми всі - Україна», «Я-патріот», «Моя маленька Батьківщина», «Здорове дозвілля – складова здорового способу життя».

ГРАФІК РОБОТИ ГУРТКІВ Синельниківського навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа I-III ступенів - дошкільний навчальний заклад” 2017-2018 н. р.

Назва гуртка

Решетняк

О. І.

Гурток