Всесвітній День порозуміння з Віл-інфікованими людьми.

1 груд. 2016
Не дай СНІДу шанс!

Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн пролунав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІДу.

Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета - звернути увагу суспільства на цю проблему.

У країнах, де активно поширюється ВІЛ-інфекція, особливо уразливими до інфікування ВІЛ є діти та молодь, оскільки, за результатами різних досліджень, рівень застосування ризикованих практик серед них є вищим, ніж серед дорослих.

У 2016 році майже 60% людей, у яких була виявлена ВІЛ-інфекція, інфікувалися статевим шляхом. Більшість випадків інфікування ВІЛ в Україні сьогодні реєструються серед молодих людей віком від 15 до 30 років.

Підлітки практикують ризиковану щодо ВІЛ поведінку ще до настання 16-річного віку.

В Україні з ВІЛ живуть 5500 підлітків, а 123500 підлітків знаходяться у групі ризику.

Тестування на ВІЛ є першим кроком у подоланні епідемії. Знання статусу дозволяє людині своєчасно стати на облік та отримати життєво необхідне лікування. Під медичним наглядом в Україні у 2016 році перебувають лише 1188 ВІЛ-позитивних підлітків. Тестування на ВІЛ є відправною точкою для початку багатьох заходів профілактики ВІЛ-інфікування та має важливе значення для забезпечення доступу до своєчасної допомоги та лікування.

Відповідно до Закону України „Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ” у молодих людей є право на анонімний, безкоштовний доступ до тестування на ВІЛ/СНІД з 14 років.

Разом з тим тестування дітей віком до 14 років, які позбавлені батьківського піклування та перебувають під опікою у дитячих чи навчальних закладах з повним державним утриманням, проводиться в разі усвідомлення ними наслідків і переваг такого огляду на прохання їх законних представників та за умови наявності усвідомленої інформованої згоди таких осіб лише з метою призначення дітям лікування, догляду та підтримки у зв'язку з ВІЛ-інфекцією.

За шість місяців 2016 року в Україні за даними Українського центру контролю за соціально небезпечними захворюваннями МОЗ України було зареєстровано 7628 нових випадків ВІЛ-інфекції.

Всього з 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 288551 нових випадків ВІЛ-інфекції, від СНІДу в Україні померло 39933 людини.

Найбільш ураженими ВІЛ-інфекцією регіонами є Дніпропетровська, Донецька, Київська, Миколаївська й Одеська області, а також м. Київ.

1 грудня 2016 року в усіх регіонах України обласними центрами соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено акції та заходи з нагоди Всесві́тнього дня боротьби́ зі СНІДом, у яких взяли участь понад 10000 дітей та молоді.

Представники Мінсоцполітики взяли активну участь у акції Міжнародної благодійної організації „Альянсгромадського здоров'я”. Спільно з партнерами з Альянсу проводили консультування молоді щодо профілактики ВІЛ-інфекції та ризикованої поведінки; надавали інформацію стосовно можливості пройти тестування на ВІЛ та отримати антиретровірусну терапію (АРТ).

За сприяння Мінсоцполітики центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді у м. Києві та Київській області отримали інформаційні матеріали для розповсюдження під час проведення профілактичних акцій  1 – 2 грудня 2016 року.