ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ У ПОБУТІ

20 квіт. 2021
Бережіть себе та своїх близьких!

Пожежна безпека в побуті

Дотримання правил пожежної безпеки в побуті пов’язано з використанням електричних побутових приладів, газових пальників і займистих предметів. Для того, щоб уникнути виникнення пожежі будинку, батьки і педагоги повинні пояснити дітям вимоги по пожежної безпеки в побуті.

1. Сірники, запальнички та інші предмети, за допомогою яких можна розпалювати вогонь, не іграшка. Батьки повинні прибирати їх подалі від дитячих очей, а діти, якщо натрапили на подібні знахідки, ні в якому разі не повинні брати їх в руки.
  2. Не можна використовувати переносні електричні обігрівачі для сушіння білизни.
  3. Не можна залишати електричні прилади без нагляду, вони можуть стати причиною пожежі.
  4. Виходячи з дому, слід перевірити, чи виключені електричні прилади, газ і світло. Замикання або газова піч можуть стати причиною загоряння.
  5. Під час відключення електрики багато сімей використовують воскові або парафінові свічки для локального освітлення приміщення. Діти із задоволенням спостерігають за танцюючим язичком полум’я і навіть грають з ним. Слід бути дуже обережними з палаючими свічками, так як незахищене полум’я може легко перекинутися на найближчі предмети і викликати появу іскор.
  6. В квартирах з несправною або старої електропроводки можна користуватися електричними приладами. Не можна перевантажувати стару проводку, оскільки вона може призвести до замикання і займання. Діти повинні знати про це.
  7. Розетки слід закривати спеціальними захисними екранами або насадками.

Всі перераховані вище правила більшою мірою стосуються батьків, оскільки їх обов’язком є ​​забезпечення безпеки дитини.

Що ж стосується самих дітей, то в цілях профілактики пожеж вони повинні усвідомити таке:

• сірниками, свічками, запальничками і іншим грати не можна. Якщо дитиною знайдено що-небудь з перерахованого, він повинен віддати свою знахідку дорослим.
  • включати телевізор, комп’ютер, ноутбук без дорослих не можна (мова йде про маленьких дітей, які ще не досить добре освоїли ці гаджети).
  • користуватися будь-якими електричними приладами без дорослих не можна.
  • залишати без нагляду ввімкнені електроприлади не можна.

Якщо виникла пожежонебезпечна ситуація, то дитина повинен знати такі правила і вимоги:

• маленьким дітям самостійно гасити пожежу забороняється.
  • в разі загоряння або задимлення приміщення, його слід негайно покинути (вибігти з будинку, квартири). Якщо такої можливості немає, слід вийти на балкон і голосно кликати на допомогу.
  • покликати на допомогу сусідів (якщо батьків немає вдома), повідомити батькам про пожежу.
  • попросити сусідів викликати пожежну бригаду або зробити це самому по телефону 01.
  • заборонено ховатися в палаючому або задимленому приміщенні під ліжками або в шафах.
  • забороняється користуватися ліфтом під час пожежі, так як він може вийти з ладу через -за пошкодження електропроводки.
  • якщо полум’я перекинулося на одяг дитини, він повинен падати на підлогу і катаючись, гасити її.
  • дим небезпечний не менше вогню, тому для запобігання отруєння чадним газом обличчя під час пожежі слід прикривати мокрим рушником або серветкою.

Пожежна безпека на природі

Виникнення пожежі на природі являє собою безконтрольне горіння рослинності. Вони бувають низові (коли вогнем знищується приґрунтовому покрив), верхові (горить біомаса деревостану) і підземні (горять торфовища).

Лісова пожежа — величезні збитки для флори і фауни, тому знати правила пожежної безпеки в лісі і взагалі на природі повинні всі громадяни, в тому числі і діти.

з метою профілактики пожежонебезпечних ситуацій на природі

Заборонено розкидати по лісі тліючі сірники, недопалки. Розводити багаття в лісі потрібно тільки при дотриманні наступних правил:

• місце розведення багаття необхідно ретельно вибрати, щоб полум’я не зашкодило велику ділянку грунту. Краще розводити багаття там, де не росте трава, де раніше вже розводили вогонь.
  • місце розведення багаття необхідно обкопати.
  • їдучи з лісу, вогнище слід загасити, засипати землею або піском, переконатися , що полум’я згасло повністю.
При виникненні пожежі негайно викликайте рятувальників за номером телефону «101», адже кожна хвилина у цій ситуації має вирішальне значення!

Інформаційне джерело https://ekit.org.ua/